Wprowadzenie.
Nawiązując do wpisu Mateusza o najlepszych źródłach wiedzy z zakresu elektroniki, postanowiłem również podzielić się moimi pozycjami, skąd między innymi czerpię wiedzę.
Poniżej zamieszczam listę blogów, kanałów na YouTube, oraz strony www, gdzie znajdziemy mnóstwo wartościowej wiedzy.
Lista przedstawiona jest alfabetycznie. Zapraszam do obserwowania każdej z poniższych pozycji, dzięki którym można zyskać dużo wiedzy, przedstawionej w interesujący sposób.
Zakres wpisu:
- Django Girls
- Django Project
- Django REST framework
- Matt Layman
- PEP 8 – Style Guide for Python Code
- Python 3: From None to Machine Learning (Matt Harasymczuk)
- Python.org
- PythonGuides
- Real Python
- Stack Overflow
- Testdriven.io
- Udemy
- W3Schools
Django Girls
Jak to możemy przeczytać na stronie startowej, celem społeczności Django Girls jest inspirowanie kobiet do zakochania się w programowaniu. Na stronie znajdziemy między innymi kurs Django, który prowadzi nas w tę technologię od samego początku.
Osobista notka: na stronę natknąłem się, gdy szukałem informacji o ORM (Object-Relational Mapper)
Django Project
Strona Django Project jest to oficjalna strona frameworka Django. Dzięki Django możemy w bardzo krótkim czasie stworzyć aplikację internetową. Django rozwiązuje wiele problemów związanych z tworzeniem stron internetowych, dzięki czemu wystarczy skupić się na tworzeniu aplikacji.
Osobista notka: Dokumentacja na stronie jest napisana w przejrzysty sposób, dzięki czemu z rozumieniem wielu zagadnień nie powinniśmy mieć większego problemu.
Django REST framework
Strona Django REST framework jest oficjalną stroną projektu. DRF jest potężnym i elastycznym zestawem narzędzi do tworzenia internetowych interfejsów API.
Osobista notka: dokumentacja zamieszczona na stronie jest napisana w zrozumiały sposób i cały czas jest modyfikowana przez społeczność projektu.
Matt Layman
PEP 8 – Style Guide for Python Code
Strona zawiera między innymi konwencje kodowania w języku Python.
Osobista notka: stosując się do podanych na tej stronie reguł, na pewno nasz kod będzie czytelniejszy dla nas samych, jak i dla innych programistów.
Python 3: From None to Machine Learning (Matt Harasymczuk)
Na stronie znajdziemy książkę, która zawiera zagadnienia z języka Python od poziomu podstawowego do poziomu zaawansowanego. Dodatkowo poznamy tu wiele modułów oraz również framework Django. Autorem książki jest Matt Harasymczuk, który ponadto prowadzi szkolenia. Matta możemy znaleźć również na YouTube.
Osobista notka: miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Matta, gdzie byłem pod wrażeniem jego ogromnej wiedzy i pasji. Jeżeli masz możliwość wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez Matta, to jak najbardziej nie wahaj się skorzystać z takiej okazji.
Python.org
Na stronie znajduje się między innymi dokumentacja języka Python.
Osobista notka: dokumentacja może nie jest za bardzo intuicyjna i nie zawiera dobrych przykładów, ale gdy się wczytamy i poświęcimy danemu zagadnieniu trochę czasu, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy rozwiązanie.
PythonGuides
Na stronie znajduje się wiele poradników z następującej tematyki: Python Tkinter, Python Pandas, Python NumPy, Python Turtle, Django, Matplotlib, Tensorflow, PyTorch, Scikit-Learn, Scipy.
Osobista notka: na stronę/bloga natknąłem się jak szukałem przykładów dotyczących walidowania formularzy w Django.
Real Python
Na stronie możemy nauczyć się wszystkiego, co związane jest z Pythonem od podstaw. Między innymi, ale i nie tylko znajdziemy tu jak tworzyć strony internetowe, stosować web scraping oraz jak wizualizować dane.
Osobista notka: wpisy na blogu zawierają szczegółowe opisy wielu zagadnień wraz z przykładami.
Stack Overflow
Tej strony a w zasadzie forum, chyba nie muszę nikomu przedstawiać :). Poruszane są tu problemu chyba z każdego języka programowania. Warto zaznaczyć, bo o tym już nie każdy wie, że stackoverflow jest jednym z wielu forum wchodzącym w skład stackexchange, które zrzesza wiele innych forów i społeczności (link).
Osobista notka: rzadko kiedy napotykam problem, który nie został rozwiązany na stackoverflow.
Testdriven.io
Na stronie znajdują się tutoriale jak tworzyć strony internetowe. Z tutoriali możemy nauczyć się umiejętności przydatnych do testowania, uruchamiania, skalowania i optymalizacji aplikacji.
Osobista notka: artykuły tworzone są przez wiele osób i przeważnie poruszają szczegółowo konkretne zagadnienia z zamieszczeniem przykładów.
Udemy
Strona zawiera przede wszystkim kursy internetowe. Baza kursów jest ogromna, a gdy niestraszny Ci język angielski to na pewno znajdziesz wiele interesujących Cię kursów.
Osobista notka: w tematyce Django polecam kursy przygotowane przez anglojęzycznego twórcę Nicka Waltera.
W3Schools
Strona zawiera między innymi tutoriale, odniesienia do dokumentacji, ćwiczenia oraz kursy wideo. Znajdziemy tu wiele informacji o Pythonie, ale i nie tylko. Warto zaznaczyć, że strona jest ułożona, w taki sposób, aby szybko można było znaleźć interesujące nas zagadnienie.
Osobista notka: jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z nową technologią albo szybko sobie coś przypomnieć to ta strona jest strzałem w dziesiątkę.
Podsumowanie:
Tak wygląda moja lista źródeł wiedzy z zakresu Pythona i Django.
Gorąco Cię zachęcam, abyś w komentarzu podzielił się swoimi źródłami wiedzy, dzięki temu pomożesz nie tylko mi, ale również innym czytelnikom.